José Félix Díaz: O trenérovi se rozhodne až po skončení aktuální sezóny. Plná důvěra v Ancelottiho trvá
- Mužstvo
- včera 7:42
- 0 Komentářů
- Laša

V posledních dnech se k situaci Xabiho Alonsa ve vztahu k Realu Madrid vyjádřili novináři z The Athletic a Releva. Svůj pohled nyní přidal také José Félix Díaz z deníku MARCA.
Španělský novinář zdůrazňuje, že ačkoli má Xabi smlouvu s Leverkusenem do června 2026, zatím nedal Němcům definitivní odpověď na otázku, zda zůstane i další sezónu. Nemá to však nic společného s vývojem aktuálního ročníku. Před týdnem Leverkusen prohrál v osmifinále Ligy mistrů 0:3 s Bayernem. V souboji s Mnichovany také tahá za kratší konec v Bundeslize, kde Xabiho celek ztrácí devět kol před koncem 8 bodů.
Funkcionáři Leverkusenu by si přáli Alonsovo setrvání, ale třiačtyřicetiletý trenér nechce učinit zbrklé rozhodnutí. José Félix Díaz připomíná, že stejnou strategii zvolil také v loňském roce, kdy po zralé úvaze odmítl nabídky Liverpoolu a Bayernu.
Co se týče Realu Madrid a trenérské změny, po více než deset let funkcionáři přistupovali ke každé sezóně s novými analýzami a úvahami o tom, co vidí během zápasů a co by bylo vhodné aplikovat v budoucnu. Mnohokrát se ukázalo, že rozhodnutí se dělají nezávisle na vnějších tlacích, zejména pokud jde o trenéry, jak asi nejlépe ví sám Carlo Ancelotti.
Nároky, kladené na první tým Los Blancos, jsou možná až příliš vysoké, ale trenér i hráči jsou si dobře vědomi toho, že každý následující zápas může přinést naprostou změnu situace s ostrou kritikou v popředí. Lidé z Valdebebas dělají vše pro maximální možnou izolaci mužstva, to však neznamená, že hráči tlak zvenčí nevnímají.
„Vždycky se objeví nějaký trenér, který je spojován s Realem Madrid,“ komentují s klidem ve Valdebebas. Zástupci klubu popírají, že by v průběhu sezóny rokovali s jakýmkoli kandidátem. Stejně jako se v minulosti psalo o Massimilianu Allegrim a Mauriciu Pochettinovi, kteří nakonec mužstvo Realu nepřevzali, spekuluje se nyní o Xabim.
Od listopadu 2023 je Xabi Alonso neustále spojován s Realem Madrid. Před rokem se dokonce hovořilo o již podepsané dohodě. José Félix Díaz zdůrazňuje, že vše se rozhodne až v průběhu sezóny a dodává, že v současné době nelze nic vyloučit, protože jde o těžké a složité rozhodování.
Klub dnes vyjadřuje svou plnou podporu Ancelottimu a jeho schopnosti dostat ze svých hráčů to nejlepší v nejdůležitějších okamžicích sezóny. V odvetném střetnutí s Atlétikem Madrid je v sázce mnohé. Real Madrid však trvá na tom, že k žádnému tahu na pozici trenéra by nedošlo ani v případě negativního výsledku zítřejšího Euroderby.
Až nadejde správný čas, dojde na rozhovor s trenérem, ale zatím je v Itala plná důvěra. Funkcionáři stále věří, že pro první tým Realu Madrid by bylo těžké najít lepšího trenéra, než je Carlo Ancelotti.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: José Félix Díaz